İbrahim Sadri Bağcılarlı Gençlerle Sohbet Etti

Bağcılar’da gençlerle bir araya gelen sanatçı İbrahim Sadri, hem onlarla sohbet etti hem de şiirler okudu. Kendi gençlik dönemiyle bugünlerin imkanlarını kıyaslayan Sadri, “Benim sizin yaşlarınızda olduğum dönemde imkanlarımız kısıtlıydı. Yer bulmak ve istediğinizi söyleme özgürlüğü yoktu. Ancak düğün salonlarında toplanıyorduk” dedi.

Bağcılar Belediyesi Gençlik Merkezi’nde düzenlenen ‘Gençlik Buluşmaları’nın bu ayki konuğu şair – sunucu İbrahim Sadri oldu. Moderatörlüğünü yönetmen Abdulhamit Güler’in yaptığı programda İbrahim Sadri, eğitim hayatından mesleğine kadar kendi hayatını anlatarak başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

“Üniversite yıllarında kültür ve sanat alanında bir şeyler yapmayı seçmiş biriyim. Neyi tercih ederseniz edin hayatınızda sizin için meslek ne olacaksa mutlaka edebiyata, kültüre ve sanata yer açın. Çünkü bize dayatılan bu modern hayat, bu tüketim ekonomisi içimizi boşaltmaya yönelik bir sürü argümanı da beraberinde getiriyor. Ama edebiyat ve sanat bize insan yanlarımızı Rabbimizin bizi yaratırken içimize kodladığı bir sürü hasletin ortaya çıkmasına vesile olan önerilerde bulunuyor. Merhametimizi, adaletimizi sevgimizi ortaya çıkarıyor. Sanatın ve edebiyatın en kıymetli yanı budur”

ibrahim sadri

“Bu ülkeyi seviyorsunuz ama yetmez donanımlı da olacaksınız”

İbrahim Sadri konuşmasının devamında kendi yaşadığı dönemle bugünleri kıyaslayarak şunları söyledi: “Bizim gençliğimizde taşıyıcı kolonların başında dergiler geliyordu. Onlar bizim için okul özelliği taşıyordu. Dergilerin sadece okur beklentisi yoktu gençleri de etraflarında toplamayı arzu ediyorlardı. Bize hem yol gösterici hem de moral anlamda destek sağlıyordu. Benim sizin yaşlarınızda olduğum dönemde imkanlarımız kısıtlıydı. Yer bulmak ve istediğinizi söyleme özgürlüğü yoktu. Ancak düğün salonlarında toplanıyorduk. Orada geleceğe ilişkin bugünleri gören projeksiyonlar yöneterek birbirimizden kuvvet almaya çalışıyorduk”

Sadri, gençlere 15 Temmuz darbe girişimi üzerinden yaptığı “15 Temmuz’dan sonra gördük ki bu ülkenin donanımlı kültürlü ve memleketini sevmenin yanında ülkesini savunma yeteneğine sahip sizin gibi gençlere çok ihtiyacı var. Bizim birbirimize daha fazla sarılmamız gereken bir dönemden geçiyoruz. Bu ülkeyi seviyorsunuz ama yetmez donanımlı da olacaksınız. Bu ülke size emanet edilecek” şeklindeki uyarısıyla konuşmasını bitirdi.

Seminerin sonunda gençler, İbrahim Sadri’ye mesleki ve kişisel hayatı üzerine sorular yönlendirdi. Sadri, katılımcıların isteği üzerine “Mihriban” isimli şiiri okudu. Çok beğenilen şiir dinletisi büyük bir alkış aldı.

Sponsorlar

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Aradığınız Kitap Burada
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

Toptan Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi

© 2018 Bağcılar Meydan | Tüm Hakları İltekmer Bilişim'e aittir