Çarşamba, 21 Kasım 2018

Ülkemizde ve İslam ülkelerinde yaygın olarak kullanılan hacamat ile tedavi yöntemi Avrupa ülkelerinde rağbet görmeye başladı. Almanya, Avusturya, İtalya, Belçika, Norveç, İngiltere, Fransa, İsveç, İsviçre gibi ülkeler de açılan hacamat merkezleri büyük ilgi görüyor. Dünyada isminden söz ettiren birçok yıldız oyuncu, star, futbolcu kupa tedavisi olarak adlandırılan hacamat ile tedavi oluyor.

Geçmişi insanlık kadar eski olan hacamat kanserden kısırlığa, diyabetten, romatizmaya, felçten, sırt ağrılarına, sedeften migrene kadar birçok hastalığın tedavisinde uygulanıyor. Peygamber Efendimiz (sas)’in de uyguladığı, ümmetine de pek çok kez tavsiye ettiği hacamat tedavisi, bir nevi cerrahi müdahale. Genelde sırt bölgesinden uygulama yapılsa da, yaptıran kişinin hastalığına, şikayetine göre baş bölgesi ve vücudun diğer akupunktur noktalarına da uygulanıyor.

Hacamat derinin bir neşter yardımıyla çizilip ağzı geniş bir bardak, kavanoz veya şişe ile oluşturulan emme gücüyle kanın çekilmesi şeklinde yapılıyor. Bu nedenle hijyen çok önemli. Merdivenaltı olarak tabir edilen hacamat merkezlerine karşı dikkatli olunmalı. Çünkü steril şartlarda yapılmayan uygulamalar hepatit B, C ve HIV gibi virüslerin kişiye bulaşmasına yol açabiliyor. Ayrıca kalp yetmezliği, hemofili, kansızlık, yüksek tansiyon durumlarında ve hamilelerde bu tedavi uygulanmamalı. hacamat ile tedavi

‘Kupa terapisi’ ünlüler arasında da büyük rağbet görüyor. Britney Spears, David Arquette, Jennifer Aniston, Jessica Simpson, David Beckham ve eşi Victoria Beckham de hacamat yaptıranlar arasında. 2004 yılından bu yana belirli aralıklarla hacamat yaptıran Beckham çiftinin solunum sorunları, kas gerginliği ve toksin maddelerin atılması için hacamat tercih ettiği biliniyor.

Hacamatla birlikte sülük tedavisine de ilgi her geçen gün artıyor. ‘Hirudoterapi’ olarak adlandırılan sülük kalp damar hastalıkları, sinir, üroloji, kemik, kas hastalıları ve cilt problemleri gibi birçok sorunun tedavisinde kullanılıyor. Ancak burada da dikkat edilmesi gerekenler var. Her hasta için farklı sülük kullanılmalı ve tedavinin ardından sülükler tıbbi atık olarak imha edilmeli. Merdivenaltı yerlerde yapılan sülük tedavisi hastalığı iyileştirmeden ziyade ölümle sonuçlanabiliyor. Bu nedenle sülük tedavisi bunun eğitimini almış kişiler tarafından yapılmalı.

Ramazan Kumanya Paketleri
Marka ürünlerden ramazan kumanya paketleriniz hazır
Tel: (0212) 503 06 02
www.kumanyapaketleri.com

Pimapen Tamiri
Pimapen tamirinde kalite hizmet veriyoruz
Tel: 0532 360 9427
www.pentamiri.com

Ramazan Kumanya Paketleri
Uygun Fiyata Ramazan Kumanya Paketleri
Tel: 0212 568 15 88
ww.ramazankumanyapaketleri.com

Kombi Tamiri - Petek Temizliği
Uzman elemanları ile kombi tamiri ve petek temizliğinde hizmetinizdeyiz. www.istanbulkombitamirservisi.com

Ramazan Kumanya Paketleri
6 farklı Ramazan Kumanya Paketleri ile hizmetinizdeyiz.
Tel: 0212 434 53 75 www.ramazankumanyalari.com

Arısanat Yayınevi
Arı Sanat Yayınevi. www.arisanat.com

İthalattan İmalata Peluş Kumaşlar
Peluş Kumaş çeşitleri imalatçılarımıza uygun fiyata
Tel: 0212 638 74 54 Fax: 0212 648 74 53 www.atlaspeluskumas.com

Kocaeli Pimapen tamiri
Evinizdeki pimapen ve cam kapı tamirlerini uzmanına tamir ettirin
Ücretsiz Servis
Kocaeli Pimapen Tamir Servisi