Özel Başak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ndeki engelli çocuklar Sağlık Kontrolünden Geçti

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Bağcılar Belediyesi Özel Başak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde tedavi gören engelli çocuklar Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı doktorları tarafından muayene edildi. Tedavisi tamamlanan çocuklar gittikleri Kapalı Çocuk Oyun Parkı’nda doyasıya eğlendi.

İstanbul Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı’nda görevli Doç. Dr. Ali Şeker, Ortopediatri Çocuk Ortopedi Akademisi’nden Prof. Dr. Muharrem İnan, ve Op. Dr. Abdullah İlker Sarıkaya, Bağcılar Belediyesi Özel Başak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne konuk oldu. Alanında uzman doktorlar, yaşam kalitelerini artırmak amacıyla bedensel ve zihinsel engelli çocukları muayene etti.

engelli çocuklar Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı doktorları tarafından muayene

“Hem eğlendiler hem ders yaptılar”

Sağlık kontrolünden geçen çocuklar daha sonra Bağcılar Belediyesi Kapalı Oyun Parkı’na götürüldü. Engelli çocuklar, eğitmenlerinin kontrolünde oyunlar oynayarak hem keyifli zaman geçirdi hem de bir seans eğitim aldı.

Bağcılar Belediyesi Özel Başak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurum müdiresi Funda Tepe, tedavileri yapan doktorlara ve sosyal tesislerden yararlanma imkanı sunduğu için Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’ya teşekkür etti.