Erbakan; Yeniden Refah Partisi İttifakta Aceleci Olmayacak

Erbakan; Yeniden Refah Partisi İttifakta Aceleci Olmayacak

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, basın kuruluşlarının Ankara temsilcileri ile bir araya geldiği kahvaltıda yaptığı açıklamada, seçmenin partimizi hiçbir ittifaka yakıştıramadığını dolayısıyla ittifak konusunda aceleci olmayacağımızı ama kimseye de kapıyı kapatmadığımızı söyledi.

Ankara'da bir restoranda gerçekleşen programda konuşan Genel Başkan 3. kuruluş yıldönümnü geçtiğimiz günlerde ‘3. Yılımızda Milletimizle Omuz Omuza’ başlığı ile kutlandığını, 'Paylaşımda Adalet' ve 'Yönetimde Adalet'i tesis etmek için ve siyasete nezaket ve zarafet katmak için yola çıktığını ve üyelerinin yaş ortalamasına bakıldığında Türkiye'nin en genç partisi olduğunu belirtti.

Reel politik değil dava siyaseti yapacağız

Dr. Fatih Erbakan, şunları söyledi: "Yeniden Refah Partimiz’in daha ilk adımlarında takip edeceğimiz siyaset anlayışını da tanımladık. Yeniden Refah Partimiz Millî Görüş zihniyetini temsil edecek, Millî Görüş’ün orijinal açılarından bir derece dahi sapma göstermeyecek “Hakkı üstün tutan”, “maneviyatçı”, “nefis terbiyesini esas alan” siyaset yapacağız. Siyaseti ibadet olarak gören anlayışla hareket edeceğiz “Dünyacı” değil, “Ahiret öncelikli” siyaset yapacağız. Reel politik değil, dava siyaseti yapacağız. Kim yapmış olursa olsun doğruya doğru, yanlışa yanlış diyebilme erdemini gösteren siyaset yapacağız. Sadece eleştiren değil, çözüm üreten siyaset. Gizli ajandası olmayan, samimi siyaset. “Önce Dış Güçler”, “Önce İmtiyazlılar” anlayışı ile değil, “Önce Millet” anlayışı ile yapılan siyaset. Söylemlerle eylemlerin uyumlu olduğu siyaset. Gençlere daha çok yer verilen siyaset bir siyaset yapacağız dedik. Geldiğimiz noktada Yeniden Refah Partimiz’in Türkiye genelinde yüz binlerce teşkilat mensubuyla var olan, çalışan, ülkemizin ve milletimizin geleceği için projeler, çözümler üreten büyük bir teşkilat haline geldiğini görmenin mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz. Bugün itibariyle 81 ilimizde, 900’den fazla ilçemizde teşkilatlarımızı kurduk. Pek çok ilimizde köy ve mahalle teşkilatlarımızı tamamladık. Şu anda 170 binin üzerinde resmi üyemiz, 100 bine yakın ıslak imzalı üye formu ve 50 bine yakın sandık başmüşahitimiz ile Yeniden Refah Partimiz, Türkiye siyasetinin her geçen gün hızla büyüyen gücü ve parlayan yıldızı haline gelmiş durumdadır."

Sadece eleştiri değil çözüm de ortaya koyuyoruz

Partinin hazırladığı ‘Milli Kaynak Paketleri’ ve diğer proje kitaplarına da değinen Erbakan, “Sadece eleştiren değil çözüm ortaya koyan bir siyasetle ilgili olarak partimiz ‘Milli Kaynak Paketleri’ kitabımızı ortaya koyduk. 15 maddede bir senede 150 milyar dolarlık bir kaynak nasıl bulunacak, bunun bulunmasında en önemli husus ilave vergi, zam yapmadan, milletten herhangi bir kesinti yapıp millete yük yüklemeden ve tabii ki borçlanmadan. Devletin, milletin, ülkenin arazilerini, sanayi tesislerini satıp yok etmeden bu kaynaklar nasıl üretilecek bunun kitabı ortaya konuldu. ‘81 İlimize Yüzlerce Refah Projesi’ kitabımız 81 ilimizde 634 tane projenin ne olduğu, neyi amaçladığı ve nasıl bir katkı, fayda sağlayacağını ortaya koyan bir kitap” ifadelerini kullandı.

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image