Medipol Başakşehir Saygıyı Fazlası ile Hakediyor

Medipol Başakşehir Beşiktaş deplasmanından 1 puan ile dönmesi ile liderliğini devam ettirdi. Bugün Vodofone Arena'da oynanan Beşiktaş - Medipol Başakşehir maçının ilk yarısında oynadığı futbol ile şampiyonluğun en büyük adayı olduğunu gösterdi. İlk otuz dakika boyunca oynadığı futbol ile Abdullah Avcı ve oyuncuları futbolseverlerin takdirini kazandı.

Emre Belezoğlu'nun oyundan çıkması ile Medipol Başakşehir oyun üstünlüğünü Beşiktaş'a kaptırınca 2. yarıda yediği gol ile maçtan berabere ayrılmak zorunda kaldı. Medipol Başakşehir Spor Kulübünün golünü 21. dakikada genç oyuncu Cengiz Ünder attı. Beşiktaş'ın golünü ise 51. dakikada Marcelo Guedes attı. Son 10 dakikada lider Başakşehirin baskılı oyunu ve gol pozisyonları golü getirmedi ve oyun 1-1 berabere bitti. Lider olarak Beşiktaş deplasmanına giden Medipol Başakşehir bu zorlu deplasmandan 1 puan ile lider olarak döndü. Bu sonuçlarla Medipol Başakşehir 20 puana, Beşiktaş ise 28 puana yükseldi.

Medipol Başakşehir taktik anlayışıyla, hızlı hücüm oyun anlayışıyla ve oyundaki yer paylaşımıyla futbol otoriterlerinden olumlu not aldı. Bu oyun yapısını devam ettireceğini ve ilkyarıyı lider bitereceği bütün futbolserverlerin ortak görüşü. Kalan 5 maçını şampiyonluğa oynamayan takımlarla oynamayacak olan liderin bu maçlardan galibiyetle ayrılacağı gözüyle bakılıyor.

Medipol Başakşehir Lider döndü


Yazdır   e-Posta