Uluslararası Avrasya Balkan Açık Wushu Kung Fu Şampiyonası’ndan Madalya Bekliyoruz

Ankara’da düzenlenen ve dünyanın dört bir yanından bine yakın sporcunun katıldığı Uluslararası Avrasya Balkan Açık Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda Bağcılar Belediyesi’nden beş sporcu Türkiye adına mindere çıktı. 15 Temmuz şehitleri arısına düzenlenen turnuvaya haftalardır hazırlanan Bağcılarlı sporcular, bu anlamlı müsabakada birincilik için ter döküyor.

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu tarafından 15 Temmuz şehitleri anısına özel bir turnuva organizasyon edildi. 31 Temmuz-4 Ağustos tarihlerinde Ankara Büyük Anadolu Oteli'nde gerçekleştirilecek şampiyonaya çok sayıda ülkeden bine yakın sporcu katılıyor. Yıldızlar, gençler ve büyükler kategorilerinde sanda ve taolu branşlarında yapılacak müsabakalarda Bağcılar Belediyesi sporcuları da yer aldı. Milli takım forması giyen Bağcılarlı beş sporcudan 4’ü genç biri de büyükler kategorisinde mücadele ediyor. Avrasya Balkan Açık Wushu Kung Fu Şampiyonası

Sporcularımız bu çok anlamlı etkinlikten istedikleri sonucu alacaklardır

Yarışmaya özverili bir şekilde hazırlık yapan sporculara başarılar dileyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Kung-fu takımımız bizi bütün şampiyonalardan alnının akıyla çıkıyor. İnanıyorum ki 15 Temmuz’u unutturmamak adına ve şehitlerimiz anısına yapılan bu çok anlamlı etkinlikten de istedikleri sonucu alacaklardır” dedi.


Yazdır   e-Posta