Bağcılar Belediyesi’nden evde spor hizmeti

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Bağcılar Belediyesi spor eğitmenleri, çektikleri egzersiz videoları sosyal medyada paylaşarak koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalanların spor yapmalarına destek oluyor. Egzersizler arasında su bidonlarıyla yapılan hareketler dikkat çekiyor. Birer gün arayla haftada üç gün bu spor yapan vatandaşlar hem fiziksel hem de ruhsal açıdan rahatlıyor.

Dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle birçok kişi, evden çalışmaya başladı. 'Evde kal' çağrısına uyarak, zamanını artık tamamen evde geçirmeye başlayanlar, sporu da eve taşımak zorunda kaldı. Bağcılar Belediyesi de "Evde Kal, Spor Yap ve Sağlıklı Yaşa” projesiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında evde vakit geçiren genç, kadın, yaşlı her yaş grubundan ferde destek oluyor.

Su bidonlarıyla kol çalışması yapıyorlar

Bu kapsamda Kültür Müdürlüğü bünyesindeki spor salonlarında görevli spor eğitmenleri, evde hareketsiz kalan bireylere yönelik egzersizlerin yer aldığı videolar çekiyorlar. Isınma hareketleriyle başlayan derslerde şınav, tırtıl egzersizi ve çömelme gibi egzersizler de bulunuyor. Eğitmenlerin su bidonlarıyla yaptığı kol çalışma hareketi görüntüleri de çok dikkat çekiyor. Video görüntülerinin alt kısmında ise hareketlerin tekrarlanma sayısı ve zamanı da yer alıyor. Spor etkinliği sayesinde dört duvar arasındaki vatandaşlar hem hareketsiz kalmaktan kurtuluyor hem de ruhsal olarak rahatlama imkanı yakalıyor.

evde spor yap