Food

İŞGED,Yönetim Kurulu, Bağcılar Yerel Basın Temsilcilerini Ağırladı

Bağcılar ilçesi yerel basın temsilcileri 25 Nisan Perşembe sabahı İŞGED Yönetim Kurulunu ziyaret ettiler. Kahvaltılı toplantıya yerel basından haber temsilcileri ve ekipleri katıldılar. İŞGED Yönetim Kurulu Başkanı Çetin EKİNCİOĞLU'nun başkanlığında, İŞGED Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Gazeteci Sayın Volkan ÇELİKTÜRK, Sayın Mithat SAYAR ve Sayın Hasan ÇABUKOL'un da katıldığı kahvaltıda Bağcılar, yerel basın ve iş dünyasındaki gelişmeler konuşuldu.

İŞGED Başkanı Bağcılar ilçesi basın mensuplarına teşekkür etti. Konuşmasının devamında; "Bizler yerel basının varlığını her daim önemsiyoruz. Bu vesile ile bizlerin çalışmalarını haber yaparak, gerek üyelerimize gerekse de Bağcılar halkımıza ulaştırmada önemli bir rol üstleniyorsunuz. Ekonomisi güçlü ve özgür basını İŞGED olarak önemsiyoruz. Bağcılar’da birçok çalışma yürütüyoruz ve bunları önümüzdeki süreçte de yerel medyayla paylaşacağız. Bağcılar’da kaliteli ve nitelikli işçi, personel yetiştirerek bunu üyelerimize istihdam olarak sunmak en büyük arzumuzdur. Bununla ilgili de yönetimdeki arkadaşlarımız çalışmalar yürütmektedir. Bizler daha iyi ve daha güzel bir Bağcılar için üzerimize düşeni her daim yapmaya hazırız. Yaptığımız çalışmaları Bağcılar’ın mülki amirlerinin desteğiyle imkanlarımız ölçüsünde projeler geliştirerek bölge halkına birikimimizi ve deneyimlerimizi sunacağız” diyerek hitap etti.

Gazeteci Volkan ÇELİKTÜRK’te yaptığı konuşmada “Bağcılar’da doğum büyüyen bir gazeteci olarak Bağcılar’ın içinde bulunduğu şartları hep yakinen takip ettim. Bugün Bağcılar halkının dörtte ikisinin gelir düzeyi çok düşük. Gelir seviyesi düşük bir ilçedeyiz ancak nüfusun en kalabalık olduğu bir ilçeyiz. Tüm bunlara rağmen Bağcılar kendini yeniliyor ve geliştiriyor. Sanayinin yoğun olduğu ilçelerden birisiyiz. İŞGED’in kuruluş aşamasını iyi biliyorum. İlk yerleri Bağcılar Çiftlik’teydi… Bugün İŞGED’e baktığımızda her gün bir plan ve çalışması olan, yüzlerce üyesi olan ciddi bir sivil toplum kuruluşu haline gelmiş, haberleri bölgenin yerel medyasında çıkan, kendi çıkardığı İŞGED HABER Bülteniyle ses getiren bir kuruluş. İŞGED, Bağcılar’da ‘işsiz’ olan vatandaşımıza nasıl katkı sağlar, ne yapabilir? Bu konudaki projeleri çok önemli. Bu noktada üye firmaları personel ararken yerel medyaya ilan vererek kendi bölgesindeki ‘işsizleri’ tercih etmesi de Bağcılar’ın kalkınması açısından büyük önem arz edecektir. dedi.

GAZETE BAĞCILAR olarak İŞGED’in varlığını hep önemsedik. Biz yapısal olarak hiçbir zaman girişimciliğe aile fertleri tarafından teşvik edilmedik. Bugün de öyle değil mi, çocuğumuz aman devlet dairesinde çalışsın diye zorluyoruz. Oysa çocuklarımızı girişimciliğe sevk etmek öncelikli olmalıdır. Bu gelişmiş dünya ülkelerinde böyle. İşte bu vesile ile İŞGED üyelerini ve girişimcilerini cesaretlerini hep önemsedim ve medyamızda da her daim yer verdik. Çünkü üretiyorlar ve bir katma değer sağlıyorlar. Ben dünyanın en güzel şeyinin üretmek olduğunu düşünüyorum. Bu vesile ile bizleri ağırlayan İŞGED Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Çetin EKİNCİOĞLU’na ve değerli Yönetim Kurulu üyelerine nezaketli davranışlarından dolayı çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Gazeteci Mithat SAYAR’da yerel gazetelerin önemine değinerek şöyle konuştu: Bağcılar’da ilk gazetenin Güneşli Haber Gazetesi ile ortaya çıktığını söyleyerek “Bugün Bağcılar’da bizim iki gazetemiz ile birlikte bir diğer kardeş yayın kuruluşumuz olan Gazete Bağcılar’ın yayınıyla bu sayı üç oldu. Bu sayıların artması adına yerel gazeteciliğin hem kaliteli hem de güçlü yapılmasından tarafız. Sayılarımızın artmasından çok kalitenin ön plana çıkması büyük önem arz ediyor.” dedi. Toplantıda söz alan gazeteci Hasan ÇABUKOL'da İŞGED'in faaliyetlerini yakinen takip ettiğini Bağcılar ilçesinde önemli bir STK olduğunu ifade ederek, fayda ve katkı sağlamak adına İŞGED ve yerel basının çok uyumlu bir şekilde çalışmalar yaparak, güzel projeler üretebileceğini belirtti. İŞGED'in bilinirliğini daha da arttırmak adına yerel basının tüm faaliyet ve organizasyonlara davet edilmesi temennisinde bulunarak duygu ve düşüncelerini ifade etti.

Dernek binasını ve çalışma ortamlarını basın mensuplarına gezdiren İŞGED Başkanı “Davetimize katıldığınız için teşekkür eder, bundan sonra hem etkinliklerimizde hem de değişik projelerimizde sizinle birlikte çalışmak istiyoruz diyerek duygularını belirtti.

Kahvaltı programına İŞGED Başkanı Çetin EKİNCİOĞLU, Başkan Yardımcıları Hasan EROĞLU, İlhan SIĞIRCI, Yönetim Kurulu üyeleri; Ali TELEK, Fatih KUTLUTAŞ, Tahsin IŞIK, İsmail SEVİNÇ, Basım-Yayın Kağıt ve Ambalaj Komite Başkanı Orhan YILDIZ, İŞGED Genel Sekreteri Şadan YAVUZ, Gazete Bağcılar İmtiyaz Sahibi Volkan ÇELİKTÜRK, Reklam ve Halkla İlişkiler sorumlusu Özgür Özkan, Muhabir Bilal ÇIĞRIM, Güneşli Haber Gazetesi İmtiyaz Sahibi Mithat SAYAR, Güneşli Haber Gazetesi Yazarları Nermin KANMAZ ve Tolga Bora YILMAZ katıldılar.

isged basın mensuplarıyla

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image