Gecikmiş MTV ve Trafik Cezalarında Büyük İndirim

Maliye Bakanlığından vatandaşlara yeni bir müjde geldi. MTV ve Trafik cezalarında büyük indirime gidildi.

2020 ağustos ayının son günü öncesinde tahakkuk eden Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV), trafik para cezaları, karayolu taşıma, otoyol ve köprülerden ihlali sonucu geçiş nedeniyle kesilen, Kasım 2020 tarihi ile kesinleşmiş, ödenmemiş ya da ödeme süresi geçmemiş cezalar yapılandırabilecek.

Motorlu Taşıtlar Vergisi aslının tamamı ile biriken gecikme faizi ve zammı yerine Yİ-ÜFE oranları esas alınarak hesaplanan tutarın ödenmesi durumunda tahsilinden vazgeçilecek. Tek şart yapılandırma taksitlerine uyulması, verilen sözün yerine getirilmesi. Yapılandırılan tutarın tamamının ilk taksit ödeme süresi içinde peşin ödenmesi durumunda yapılandırılan borçlara herhangi bir katsayı uygulanmayacak.

Borç yapılandırma başvurusunda seçilen taksit sayısından daha az taksit ödeme yapılması mümkün olup, bu durumda ödenecek tutar ilgili katsayıya göre düzenlenecek. Gelir İdaresi Başkanlığı başvuru ve ödemelerin internet adresi "www.gib.gov.tr" üzerinden yapılmasını tavsiye ederken, ilk iki taksit ödeme süresi içinde yapılan ödemede de indirim yapılacağını bildirdi.

Gecikmiş MTV ve Trafik Cezalarında Büyük İndirim

Kaynak: Sabah Gazetesi

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image