Kar İstanbul'da Hayatı Felç Etti.

Kar İstanbul'da Hayatı Felç Etti.

Ülkemizde etkisini gösteren kar yağışı, İstanbul'a girmesi ile birlikte trafiği de kilitledi. Öğleden sonra etkisini artıran kar yağışı nedeniyle kentin büyük bir bölümünde trafik felç oldu, araçlar yolda kaldı. Yollarda kalan vatandaşlar araçlarını yolda bırakıp evlerine yürüyerek gitmek zorunda kaldılar. Oto çekici çağıranlar trafik yoğunluğu yüzünden araçlarını bulundukları yeden çektiremediler. Uyarılara rağmen yeterince önlem alınmadığı megakentte, bazı metrobüs ve otobüs seferlerinin aksamaya uğraması nedeniyle vatandaşlar evlerine dönerken büyük zorluklar yaşadılar. Öte yandan hala evine gidemeyen ve dışarıda mahsur kalan vatandaşlar oldu. Çevrede bulunan kahve veya evlere sığınmak zorunda kaldılar.

Toplu ulaşımda da ciddi bir insan yoğunluğu yaşanırken Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bir balıkçı lokantasında balık yediği haberleri yayıldı. İstanbul’da kar yağışının hayatı felç ettiği sıralarda İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun bir balıkçı restoranında görülmesi tepkilere neden oldu.

İstanbul genelindeki birçok bölgede kar nedeniyle ulaşım durma noktasına geldi. Uyarılara rağmen önlemlerin alınmadığı İstanbul'da onlarca araç yolda kaldı. Bazı vatandaşlar araçlarının kontaklarını kapatıp, yürüyerek evlerine gitmeyi tercih etti. Oto kurtarıcı firmaları yolda kalan araçlara ulaşamadan geri döndü. Birçok araç küçük çaplı kazalarla hasar gördü. Yolları kapatan tırlar yüzünden otoyollar tamamen kapandı. Kendisi ile konuştuğumuz Emre Oto Çekici firma sahibi Emre Bey, kar yağışı ile yollarda kalan araçları çekmeye gittiklerinde yolların tamamen kapalı olduğunu, bu nedenle sınırlı sayıda yol yardım hizmeti verebildiklerini ifade etti.

Author’s Posts

Please insert the Optin Form API mailchimp.

Image

Üçüncü Sayfa

Mobil eklemeler

Image
Image