SPK %163 Bedelsiz Sermaye Artırımına Onay Verdi

SPK %163 Bedelsiz Sermaye Artırımına Onay Verdi

Borsa İstanbul pay piyasasında işlem gören şirketlerden (PCILT) PC İletişim ve Medya Hizmetleri, bedelsiz sermaye artırımına onay aldı.

Sermaye Piyasası Kurulu, 18 Ocak 2024 tarihinde 6 şirkete sermaye artırımı onayı vermişti. Bu şirketlerden biri olan PC İletişim de %163 oranında bedelsiz sermaye artırımı gerçekleştirecek.

12 Temmuz 2023 tarihinde bedelsiz sermaye artırımı kararı alan PC İletişim, o tarihten bu yana SPK'dan onay bekliyordu. Şirket, 45.000.000 TL olan sermayesini %163 oranında bedelsiz artırarak 118.350.000 TL'ye çıkaracak. PC İletişim'in hissedarlarına bedelsiz pay dağıtımı gerçekleştirilecek ve hisse fiyatında da bölünmeye gidilecek.

PC İletişim ve Medya Hizmetleri, yurt içi ve yurt dışında medya planlama ve satın alma hizmetleri sunmaktadır. PC İletişim’in çatısı altındaki şirketler medya hizmetleri, reklamcılık, reklamların yayımlanacağı tüm mecraların müşteriler için rezerve edilmesi, satın alınması, kiralanması, üçüncü kişilere satılması, her nevi televizyon programlarını alıp satmak, içerik iş birliklerinde bulunmak, promosyon, baskı hizmetleri gibi tanıtım hizmetlerinin verilmesi ile ilgili her türlü faaliyette bulunmaktadır.

YASAL UYARI: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır.

Tags