Depremzedelere Psikolojik Destek

Depremzedelere Psikolojik Destek

Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıkıma neden olduğu illerden Bağcılar’a getirilen depremzedelere Bağcılar Belediyesi tarafından psikolojik destek veriliyor. Uzman klinik psikologlar, yaşlı, kadın ve çocukların bu süreci en az hasarla atlatmalarını amaçlıyor.

3 Aylık Sporla Sağlığına Kavuştu

3 Aylık Sporla Sağlığına Kavuştu

Kalça gelişim geriliği sebebiyle 5 senedir yürümekte zorluk çeken 68 yaşındaki Yeter Şahin, Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezi Spor Salonu’nda 3 aylık sporla sağlığına kavuştu. Bastonunu attığını söyleyen Şahin, “Hiçbir yere gidemiyordum. Şimdi cesaretim var. İstanbul’u semt semt yürüyerek gezeceğim” dedi.

Çin'de Neler Oluyor

  • Video Caption: Çin yeni bir oyunun peşinde
  • Video Duration: 12:00

Dünyaya kapalı bir yapı içinde olan Çin'de yine gizemli olaylar oluyor. Sıfır Covid politikası ile tüm dünya tekrar aldatılıyor mu? 

Ani Kalp Krizlerinin Sebebi Ne Olabilir

  • Video Caption: Ani Ölümler Neden Arttı
  • Video Duration: 10 : 30

Pandemi, salgın, aşı derken kalp krizleri sonucu dünyada ani ölümler hızla çoğaldı.  MRNA aşılama sonrası kalp krizleri, beyne pıhtı atma ve damar tıkanıklıkları nedenleriyle ölümler arttı.

Evde Şeker Düşürmenin Yolları Nelerdir?

Evde Şeker Düşürmenin Yolları Nelerdir?

Her ana öğünden sonra 20 dakikalık bir yürüyüş, kan şekeri seviyelerinde önemli bir düşüşe yol açar. Tip 2 diyabeti daha basit bir şekilde önleyemezsiniz. Bu uygulama, annenin ve doğmamış çocuğun kan şekeri seviyelerini sağlıklı bir aralıkta tutmak için gebelik diyabetinde de başarıyla kullanılmaktadır.

Şeker Düşüren Besinler

Şeker Düşüren Besinler

Yüksek kan şekeri seviyeleri, yaşamı sadece etkilemekle kalmayıp aynı zamanda kısaltan bir hastalık olan diyabetin habercisi olabilir. Bununla birlikte, doğru beslenme – yeterli egzersizle birlikte – sağlıklı kan şekeri seviyelerinin anahtarıdır. Kan şekerinizi doğal yollarla düşürmenize ve yaygın diyabet hastalığını uzun vadede önlemenize yardımcı olacak en iyi gıdaları sunuyoruz. Ayrıca bu gıdaları günlük diyetinize nasıl kolayca dahil edebileceğinizi de açıklıyoruz.

Kalbe İyi Gelen Besinler

Kalbe İyi Gelen Besinler

Hepimizin en korktuğu rahatsızlıklardan bir tanesi olan kalp rahatsızlıklarının önüne kalbe iyi gelen besinler ile geçmek mümkün olabilir.

Download Our Mobile App

Image
Image