Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri Anıldı

Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri Anıldı

Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen programda Anadolu’nun dört manevi diğerinden biri olan Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri, her yönüyle İstanbullulara anlatıldı.

Başta Kastamonulular olmak üzere İstanbul’un dört bir yanından çok sayıda vatandaş programa yoğun ilgi gösterdi.

Kastamonu’nun evliyalarından olan Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği bir etkinlikle hem anıldı hem de davetlilere anlatıldı. Başkanlık Sahnesi’nde gün boyunca süren programa; Prof. Dr. Mustafa Kara, Prof. Dr. Cevdet Yakupoğlu, Prof. Dr. Safi Arpaguş, Prof. Dr. Metin Yurdagür, Prof. Dr. Reşat Öngören, Prof. Dr. Semih Ceyhan, Doç. Dr. Muhammed Bedirhan, Doç. Dr. Ercan Alkan, Doç. Dr. Sagıp Atlı, Dr. Mustafa Tatcı, Dr. Coşkun Yılmaz, Öğretim Görevlisi Dr. Özden Aydın, Doç. Dr. Gülten Küçükbasmacı, Mustafa Özçelik, Doç. Dr. Gülten Küçükbasmacı, Doç. Dr. Recep Özdirek, Doç. Dr. Fahri Maden, Prof. Dr. Ayşenur Sır Dündar, Recep Garip, Prof. Dr. Ubeydullah Sezikli, Feyzullah Çelebi, Gazeteci Ekrem Kızıltaş, ve İsmail Demirel katıldı.

5 oturum gerçekleştirildi

Akademisyen, yazar ve gazetecilerden oluşan alanında uzman isimler, Anadolu'nun 4 manevi direğinden biri olan Hz. Şeyh Şaban-ı Veli Hazretleri hakkında bilgi verdi. Tarih ve Kimlik, Yol ve Erkan, Kültür ve Edebiyat, Şehir ve Mekan, Tekke ve İlahiler başlıklı gerçekleştirilen 5 oturuma İstanbul’un dört bir yanından vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

Tags