WhatsApp'a Mesaj Düzenleme Özelliği Geldi

WhatsApp'a Mesaj Düzenleme Özelliği Geldi

Geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan WhatsApp'a gelecek "mesaj düzenleme" özelliği, Web kullanıcılarının kullanımına sunulmaya başladı.

Geçtiğimiz haftalarda WhatsApp'ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı açığa çıkmıştı. Uygulamanın masaüstü beta sürümünün kodlarında, WABetaInfo tarafından açığa çıkarılan özellik, WhatsApp'ta gönderilen mesajların düzenlenmesine imkân tanıyordu.

Aslında 5 yıllık geçmişe sahip olan ancak uzun bir gecikme sonunda yayınlanmaya hazırlanan 'Düzenle' özelliği, en sonunda kullanıcılara gelmeye başladı. WhatsApp Web Beta'nın yeni sürümü 2.2319.9 ile birlikte kullanıcılar, mesaj düzenlemeye başladı.

WhatsApp mesaj düzenleme özelliği, Web kullanıcıları için yayınlanmaya başladı:

WhatsApp'ın tarayıcı tabanlı istemcisi için yayımlanan yeni Beta güncellemesi, mesaj düzenleme özelliğini kullanıma sundu. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, son 15 dakika içinde gönderdikleri herhangi bir mesaja sağ tıklayarak seçenekler menüsünden "Mesajı düzenle" seçeneğine basabilirler.

Bu yeni özellik, kullanıcıların bir mesajı göndermelerinden sonraki 15 dakika içerisinde mesajı düzenlemelerine izin veriyor. Bu süre sınırı, mesajların gönderildikten uzun süre sonra değiştirilmemesini sağlarken, küçük hataların düzeltilmesine imkan tanımak için belirlenmiş. Özellik, hem bireysel hem de grup sohbetlerinde kullanılabiliyor.

Ayrıca mesajı düzenlemek için sadece bir hakkınız olmayacak. Mesajlar, istendiği kadar düzenlenebilecek. Özellik, şu anda yalnızca metin içeren mesajlarda çalışıyor. Yani bir fotoğraf ile birlikte bir yazı gönderdiyseniz, bu mesajı düzenleme şansınız şimdilik bulunmuyor.

Kaynak: https://www.webtekno.com/whatsapp-mesaj-duzenleme-ozelligi-geliyor-h124357.html

Tags