Malatya’da 500 Konteyner Kentin Kurulumu Tamamlandı

Malatya’da 500 Konteyner Kentin Kurulumu Tamamlandı

Depremin ilk anından beri deprem bölgesinde başlattıkları hizmeti sürdürdüklerini söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Malatya’da 500 konteynerlik kentimizi kurduk. Vatandaşlarımız yerleşmeye başladı. 300’e yakın ailemiz orada daha iyi şartlarda hayatını devam ettiriyor” dedi.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, deprem bölgesi olan Adıyaman ve Malatya’da yürüttükleri çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulundu: “Depremin ilk anından itibaren deprem bölgesine çok büyük desteklerimiz oldu. Şu ana kadar 513 binin üzerinde vatandaşımıza yemek ikramında bulunduk. Şu anda günlük ortalama 12 binin üzerinde kişiye yemek ikramımız devam ediyor. Adıyaman Havalimanı’nın temizlik, sevk ve idaresini de biz karşıladık. Malatya’da 500 konteynerlik kentimizi kurduk. Vatandaşlarımız yerleşmeye başladı. 300’e yakın ailemiz orada daha iyi şartlarda hayatını devam ettiriyor. İçeriye iki çocuk oyun parkı da konumlandırdık. Deprem bölgesinde yoğun bir şekilde çalışmalara devam ediyoruz. Hala personellerimizi bölgede tutuyoruz. 601 personelimiz gönüllü olarak bölgede hizmet etti. Vatandaşlarımızın Bağcılar Belediyesi ile ilgili ihtiyaçları bitene kadar orada olmaya devam edeceğiz. Biz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın anlayışı olan ‘Halka hizmet Hakk’a hizmet’ düsturuyla hareket ediyoruz.”

Sağ olsunlar, var olsunlar

Hizmetlerden dolayı emeği geçenlere teşekkür eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ise “Konteynerlerin yarından fazlasına vatandaşlarımız yerleşti. Süreç içinde diğer vatandaşlarımız da yerleştirmiş olacağız. Hükümetimize ve başta Bağcılar Belediyesi olmak üzere bize destek veren 30 civarındaki belediyeye teşekkür ediyoruz. Abdullah Özdemir başkanımıza özellikle teşekkür ediyorum. İlk andan beri bizimle oldular hala olmaya devam ediyorlar. Yardımlar olmasaydı yerel yönetimler olarak özelde bu yükün altından kalkmamız mümkün değildi. Sağ olsunlar, var olsunlar” diye konuştu.

Tags