Belediye, Çölyak Hastaları ve Aileleri İle Buluştu

Belediye, Çölyak Hastaları ve Aileleri İle Buluştu

Bağcılar Belediyesi ilçedeki çölyak hastaları ve aileleri ile bir araya gelerek talep ve isteklerini dinledi. Her zaman çölyak hastalarının yanında olduklarını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bizlere müracaat ailelerimize 3 ayda bir olmak üzere gıda paketlerimizi gönderiyoruz” dedi.

Bağcılar Kamuda Bayram Ziyaretleri

Bağcılar Kamuda Bayram Ziyaretleri

Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programında bir araya gelen toplumun farklı kesimlerinden vatandaşlar birlikte kahvaltı yapıp bayramlaştı. Programın ev sahipliğini yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, “Bağcılar ailesi kuruluşundan beri göstermiş olduğu güzide duruşu bundan sonra da güçlü bir şekilde göstermeye devam ediyor” dedi.

Bağcılar Belediyesi ev sahipliğinde Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı’nda düzenlenen bayramlaşma programına; Bağcılar Kaymakamı Abdullah Uçgun, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İlçe Başkanı Rüstem Tüysüz, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Güzide duruşumuzu göstermeye devam ediyoruz

Buruk bir Ramazan ayı geçirdiklerini söyleyen Özdemir, “Ülkemizin büyük bir bölümünü etkileyen büyük bir deprem yaşadık. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Bu güzel Bağcılar ailesi olarak deprem felaketinde de el ele, kol kola, omuz omuza olarak yaraları sarmaya büyük gayretler gösterdik. Sivil toplum kuruluşlarından muhtarlara ve iş insanlarına kadar çok kıymetli vatandaşlarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum. Bağcılar ailesi kuruluşundan beri göstermiş olduğu güzide duruşu bundan sonra da güçlü bir şekilde göstermeye devam ediyor. Bağcılar ailesi olarak deprem bölgesine çok büyük destekler götürdük. Bundan sonra da götürmeye devam edeceğiz. Bu güzel birlikteliği, bu güzel topluluğu oluşturduğunuz için yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

250 milyon TL’lik yardım

Bu yıl İstanbul’un yanında Ramazan çalışmalarını Adıyaman ve Malatya’ya da taşıdıklarını söyleyen Özdemir, deprem bölgesinde her gün 20 bin kişinin iftar ve sahur ihtiyacını karşıladıklarını dile getirdi. Bağcılar Belediyesi’nin gönderdiği TIR’lardan 500 konteynerlik mahalle kurulmasına kadar deprem bölgesine yaptığı yardımların tutarının 250 milyon TL olduğu belirtildi.

Konuşmaların ardından yemek ikramında bulunuldu. Yemekten sonra ise bütün konuklar, birbirine sarılıp bayramlaştı. Törende Özdemir, çocuklara oyuncak hediye etti.

Bağcılar Belediyesi, Ramazanı 3 İlde Yaşıyor

Bağcılar Belediyesi, Ramazanı 3 İlde Yaşıyor

Bağcılar Belediyesi, 28 yıldır sürdürdüğü geleneksel Ramazan-ı Şerif etkinliklerini bu yıl İstanbul’un yanı sıra depremin vurduğu Malatya ve Adıyaman’da da gerçekleştiriyor. Bu kapsamda hem depremzede ile ihtiyaç sahiplerine iftar ve sahur yemekleri ikram ediliyor hem de her yaşa uygun kültürel aktivitelerle Ramazan Ayı’nın manevi havası yaşatılıyor.

Download Our Mobile App

Image
Image