Bağcılar Belediyesi’nden Anneler Günü’ne özel kutlama

Bağcılar Belediyesi’nden Anneler Günü’ne özel kutlama

Bağcılar Belediyesi’nin düzenlediği Anneler Günü programında hem eğlenceli hem de duygusal anlar yaşandı.

Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, annesi ve eşinin de aralarında bulunduğu kadınların Anneler Günü’nü onlara kırmızı gül hediye ederek kutladı.

Anneler Günü sebebiyle Bağcılar Belediyesi, bir dizi aktivite düzenlendi. Etkinliklerin ilk adresi Dr. Kadir Topbaş Halk Sarayı oldu. İlçede yaşayan kadınlar, rengarenk çiçeklerle süslenmiş alanda ağırlandı. Bağcılarlı anneleri programın ev sahipliğini yapan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ile eşi Nihal Özdemir karşıladı.

Annelerimizin sevgisi hayatımızı şekillendiriyor

Aynı kahvaltı sofrasını paylaşan anneler ve anne adayları hem sohbet etti hem de bu özel günün tadını çıkardı. En kıymetli varlıkların annelerimiz olduğunu dile getiren Özdemir, “Annelerin güzel hatıralarını, annelik duygusuna hitap edilmesi adına elimizden geldiğince güzel bir program yapma gayreti içinde olduk. Annelerimizin günü bir gün değil her gündür. Temsili anlamda bir gün ihtiyacı olduğu için bugün annelerimiz anıyoruz. Annelerimizin hayatımızdaki yeri, bizlere katmış olduğu merhamet duygusu, sevgisi ömrümüz boyunca hayatımızı şekillendiriyor. Bizim dünyaya bakışımızı belirleyen en büyük unsur annedir. Hayatımızın penceresini şekillendiren de bu anlamda annelerimizin bize katmış olduğu duygudur. Babalar da kıymetli ama annenin yeri başka” dedi.

Kadınlara kırmızı gül dağıtıldı

Nihal Özdemir ise “Annelik aslında sadece bir şey verdiğimiz değil hayatımıza çok şey kattığımız müessese. Her doğan çocuğumuzla beraber farklı duygular, farklı deneyimler ve hayatımızın bilmediğimiz farklı yüzleriyle karşılaşıyoruz. Günün sonunda çocuklarımız bizlere dünyayı yeniden keşfetmemizi sağlıyorlar. Ne kadar sakin, sabırlı ve şefkatli kalabilirsek bizler de onlarla yeniden büyüyor ve yepyeni bir kimlikle dünyada var oluyoruz” diye konuştu. Özdemir önce sahnede çiçek takdim ettiği eşi ve annesinin ardından bütün kadınların Anneler Günü’nü kutladı. Daha sonra ise davetlilere kırmızı gül dağıtıldı. Yaşadıkları sürpriz karşısında çok mutlu olan anneler, Özdemir çiftine teşekkür etti.

Ünlü sanatçılar sahneye çıktı

Anneler Günü, öğleden sonra ise Başkanlık Konferans Salonu’ndaki programla devam etti. Sahneye çıkan tanınmış radyocular, “90’larda Anne Olmak” isimli tiyatro gösterisini sergiledi. Sahneye kurulan ev ve bakkal dekoru davetlileri 90’lı yıllara götürdü. Gösterinin ardından ise ünlü sanatçılar Mustafa Topaloğlu, Mahmut Tuncer ve Merve Gündoğdu mini bir konser verdi.

Bağcılar’ın en yaşlı annesinden gençlere mesaj var

Katılımcılar arasındaki en dikkat çeken kişi ise Bağcılar’ın en yaşlı annesi 104 yaşındaki Şaziye Tayfur oldu. Özdemir’in elini öptüğü Tayfur, “Allah devletimizi, milletimizi korusun. Gençler annelerinizin kıymetini bilin” dedi. Programda liseler arasında gerçekleştirilen “Anneme Mektup” Yarışması’nda dereceye girenlere de ödülleri verildi. Program sonunda kadınlara yine kırmızı gül hediye edildi.

Tags